Gündoğdu Rotary Kulübü 24.01.2001 de ilk Toplantısını Bonjour’un Alsancak’daki Restoran’ında gerçekleştirdi. Toplantı daveti 2440. Bölgeden yeni bir Rotary Kulübü kurmakla görevlendirilmiş olan Konak R.K Üyesi Erdoğan Tözge’den geldi.

Erol Urfalı (Rahmetli),   Coşkun Erenay, Hande Arslanalp, Necdet Gündoğdu, Oya Er, Figen Uğurbil, Adnan Çetinada, Begüm Şanlı, Bülent Akis, İnci Tokatlıoğlu, Özgür Arkun, Tankut Karabacak, Nihadi Önal, Fatma Kuzucu, Ercan Çelikkaya, Tansu Avcı, Ruhi Uslu, Nükhet İzmiroğlu ve Leyla Özakbaş’ın  katılımları ile aynı gün kayıtlar alınarak, Necdet Gündoğdu Başkanlığında Yönetim Kurulu belirlenerek dernek kuruluş işlemleri başlatıldı.

Gündoğdu Rotary Kulübü’nün, 2001-02 Yılında Necdet Gündoğdu, 2002-03 Yılında  Coşkun Erenay, 2003-04 Yılında Hande Arslanalp, 2004-05 Yılında İnci Tokatlıoğlu, 2005-06 Yılında Özgür Arkun, 2006-07 Yılında Yücel Öztürk, 2007-08 Yılında Aylin Olut, 2008-09 Yılında Tankut Karabacak, 2009-10 Yılında Gülfem Perçin, 2010-11 Yılında M. Ali Usmen, 2011-12 Yılında S. Meral Çapa ve 2012-13 Yılında Begüm Şanlı Dönem Başkanlığı Görevlerini yürüttüler.

Gündoğdu Rotaract Kulübü ise Temmuz 2006’da Hanzade Tanyalçın Başkanlığında kuruldu.

2001-2002 Dönemi Necdet Gündoğdu Başkanlığında 1.Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları ve Ödül Töreni 21 Temmuz 2002 Çeşme Yelken Kulübünde yapıldı. Sponsorlardan temin edilen 570 çift ayakkabı ve bot İzmir’de Çiğli, Güzeltepe, Agora, Limontepe ve Emirsultan’da İÖO’na dağıtıldı. Okuma-Yazma ve atık maddelerinden el becerisi eşyalar yapmaya yönelik kurslar düzenlendi. Dönem sonunda medyanın da davet edildiği Toplantıda Ödüller dağıtıldı. Başarılı lise son sınıf Öğrencilerine Burs verildi. Ryla’ya öğrenci gönderildi. Jak Kaya bu dönemde Guvernör Yardımcılığı görevini yaptı. M. Ali Usmen, Yücel Öztürk, Bahar Dönmez ve Bülent Telciler’in üye kabulü yapıldı. 11 Şubat 2002 itibariyle, devam oranı yüksek üyeler arasından kura ile belirlenen 3 kişi Barcelona Konvansiyon’una gönderildi. 3H Projesi için Bölgeye katkı payı ödendi. 24.04.2002 de Kulübün Charter’ının alınması için UR’ye ödeme gönderildi. Katarakt Ameliyatları yapılarak önlenebilir Körlük Projesi yürütüldü. Okuma-Yazma Kursları açıldı.

2002-2003 Dönemi Coşkun Erenay Başkanlığında Kulüp Hizmetleri Etkinliği olarak her hafta Bülten çıkarılarak Üyelere ve Bölge Görevlilerine gönderildi. Eşli Toplantılar ve Ocakbaşı Toplantıları düzenlendi. Pınar Et, İzeltaş, Metro A.Ş, Yücel Öztürk işyeri ve Ege Serbest Bölge ziyaretleri yapıldı. Asamble, Konferans ve Bölge Eğitim Seminerlerine katılım sağlandı. 2. Geleneksel  Gündoğdu R.K. Yelken Yarışlarının, Okuma-Yazma Kurslarının, Meslek Hizmet Ödüllerinin medyada yer alması sağlandı. Toplantılara toplumun ilgisini çeken ve Kulüp Üyelerinin bilgilendirilmesini sağlayan çok sayıda konuşmacı konuk davet edildi. Kaz Dağlarına gezi düzenlenerek Hizmet Projelerine katkı sağlandı. Haziran 2003 itibariyle devam ortalaması %70 oldu. Toplum Hizmetleri Komite Etkinlikleri olarak, 5 Öğrenciye Yüksek Öğrenim Bursu verildi.

Karşıyaka’da  bulunan Safiye Nadir Zihinsel Engelliler Eğitim Öğrenim Merkezinde çok amaçlı Hizmet Projesine başlandı. Temin edilen seramik fırını teslim edilerek Kuruma  sürekli gelir getirecek imkan sağlandı. Bu amaç için Tiyatro ve Konser biletleri satılarak fon yaratıldı.

Polio’dan arındırma projesine katkı amacıyla 50 adet takvim ve 8 adet “Çözümün Bir Parçası” yap-bozlardan alındı. Emir Sultan İÖO Kız Handball Takımı’nın Sinop’daki elemelerine katılmaları için ulaşım, konaklama ve diğer ihtiyaçlar karşılandı. 14 adet takım forması alındı.

Kazım Karabekir İÖO Ana Sınıfının düzenlenmesi ve gereksinmelerinin temini için inceleme ve tespit yapıldı. Mart 2003 itibariyle 8 Okuma-Yazma Kursu açıldı ve 130 Kursiyere eğitim imkanı sağlandı. Meslek Hizmet Komite Etkinlikleri olarak E.Ü Tüp Bebek Mrk. Bşk. Prof. Dr. Erol Tavmergen’e ve 30 yıldır Garsonluk yapan Necmi Yüksel’e Meslek Hizmet Ödülü verildi.Güzelbahçe 60.Yıl Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerine 7 farklı Meslekten Rotaryen katkılarıyla “Mesleklerin Tanıtımı Paneli” düzenlendi. 

Uluslararası Hizmetler Komite Etkinliği olarak, 2 Üye Paul Harris Dostu oldu. Kulübün Uzun Dönem Öğrencisi adayı Deniz Yazıcıoğlu mülakatı geçerek programa kabul edildi. Polio Projesine katkı sağlandı. Gençlik Hizmetleri Komite Etkinliği olarak Çeşme Yelken Kulübünde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında dereceye giren 3 sporcuya kupa verildi. Gündoğdu R.K. 2. Geleneksel Yelken Yarışlarına Çeşme Kaymakamı, Çeşme Belediye Başkanı ve Üyeler katıldılar. Ryla’ya 4 Öğrenci gönderildi. Buca İÖO Kız Voleybol Takımının 10 yıl sonra birinci kademe grup eleme maçlarına katılımı sağlandı.

2003-2004     Dönemi Hande Arslanalp Başkanlığında 3. Geleneksel Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları Cumhuriyet’in 80.Yıl Törenleri dolayısıyla Dönem Guvernörünün izniyle İzmir Körfezinde gerçekleştirildi. Bir sonraki gün Levent Marina’da Kupa Töreni yapıldı. Kazım Karabekir İÖO Ana Sınıfı tefrişi, kütüphane tefrişi yapılarak, bir üyemiz tarafından renkli televizyon ve bir üyemiz tarafında da kütüphane bağışlandı. Okulda Eşler Komitesi Kermes düzenledi. Aynı okulda Okuma-yazma Kursları açıldı. Aids Derneği ile işbirliği yapılarak Aids Konferansı düzenlendi. Kerem Engin ve Zeynep Manoğlu Üye kaydedildi. M.Ali Usmen ise Paul Harris Üyesi oldu. Anıt Kabir ziyaretine 2 öğrenci gönderildi ve 6 öğrenciye Kulüpten, 6 öğrenciye de  üyeden burs sağlandı. AG Tekstil Firmasına İşyeri Ziyareti yapıldı. Polio Plus’a katkı amacıyla Rotary takvimleri satıldı. Kemal Çolakoğlu, Ersan Gürsel ve Muradiye Bilici’ye Meslek Hizmet Ödülü verildi. Vakıf Seminerine ve Rotary Arama Konferansına Üyelerle katılım yapıldı. Mart 2004’de Rotary 2440. Bölge Ryla’sı düzenlendi. Şubat 2004’de 

Rotary’nin 99.Yıl Kuruluş Balosu Balçova RK. ile müştereken düzenlendi. Katı Atıkların dönüşümü ile Okuma-Yazma Kursu açıldı. Gültepe Toros Mahallesinde 150 kadın için Meme Sağlığı Konferansı yapıldı. 80. Yıl Anadolu Meslek Lisesinde, 60 Yıl Anadolu Lisesinde ve St. Joseph Okulunda Meslek Tanıtım Günü düzenlendi. Karşıyaka RK. İle ortak Proje Yapılarak E.Ü Görmeyenlere Bilgisayar Eğitimi verilmesi ve Eğiticilerin Yetiştirilmesi için U.R ile irtibata geçilerek Rtn. Don Ray’ın gelmesinin sağlanmasına çalışıldı.  %75, 0 devam sağlayan üyeler arasında kura ile şanslı üyeye ödül verilmesi (Ayın Rotaryeni). Gündoğdu R.K 3. Kuruluş Yıl Dönüm Balosu 24 Ocak’ta yapıldı. Safire Nadir Eğitilebilir Çocuklar Okulu adına Tosca Operasından toplu bilet alınarak fon yaratıldı. Aylin Yurtseven Amerika Virginia Eyaletine Gim Takım Lideri olarak gitti. Hindistan 3210 Bölge Fonundan 7000 USD Eşleştirilmiş Bağış sağlanmakla, gönderildiğinde belirlenen hizmet için kullanılmak şartı ile M.G sağlandı. 

Filipinler Downtown Davao Kulübü ile Kardeş Kulüp olundu. Amerika Chattnogen R.K Kardeş Kulüp olma konusunda yazışmalar sürdürüldü. Rtn. Özer Ölçer Aydın Güzelhisar R.K’da iş nedeniyle Gündoğdu RK.’ya geçiş yaptı. Kazım Karabekir İÖO’da Prof. Dr. Remide Arkun Meme Sağlığı Konferansı verdi. Denizli’de gerçekleştirilen Bölge Asamblesi’ne katılım gösterildi. BMC Fabrikasına İşyeri Ziyareti yapıldı. Halit Bey İÖO’da İzmir Valisinin de katılımıyla Okuma-Yazma Kursu bitiminde Sertifika Töreni yapıldı.

2004-2005 Dönemi İnci Tokatlıoğlu Başkanlığında 4. Geleneksel Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları Çeşme Yelken Kulübünde gerçekleştirildi. Bu yıl itibariyle yarışlar Yelken Federasyonu Yarışlarına dahil edildi. Klaros Antik Kentindeki kazı çalışmalarına destek verildi. Mahalle projesi kapsamında Tuna Mahallesi Okumuş İÖO’de Aids Semineri, Hijyen Semineri ve Diş Taraması ve Eğitimler verildi. Aynı okulda 4. 5. ve 6. Sınıflara Yılbaşı Eğlencesi düzenlendi. 3 ay boyunca Okumuş İÖO’da her 2 haftada bir psikolojik ve hukuki destek verildi. Okumuş İÖO Öğrencileri Eşler Projesi kapsamında Opera ve Baleye götürüldü. Ramazan Ayında Tuna Mahallesinde  erzak yardımı, yine aynı mahallede 2. El Giysi dağıtımı yapıldı. Okumuş İÖO’da Okuma-Yazma Kursları açıldı. AB Hibe Programları dahilinde Türk El Sanatları Gelişim ve İstihdam Projesine ortak olundu. Bu proje için 350,000 € hibe alındı. Bu proje 12 ayda bitirildi. Bu sayede 50 kadına Türk El Sanatları becerisi kazandırılarak istihdamları sağlandı.

AB Yolunda Türk Gençliği” Konulu Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitenin katılımlarıyla AKM ‘de bir Panel düzenlendi. Her Üniversiteden bir Temsilcinin ve Fransa Konsolosu’nun da katıldığı panelde Nedim Atilla Moderatörlüğünde AB’ye giriş süreci tartışıldı.

Deniz Restoran Kurucusu Sayın Yılmaz Çetinkaya’ya, Gazeteci Yazar Gürkan Ertaç’a ve Kent Arşivi Kurucusu Sayın Fikret Yılmaz’a Meslek Hizmet Ödülü verildi. Aynı zamanda Bölge Üstün Meslek Hizmet Ödülü yine o yıl Fikret Yılmaz’ın oldu. 10 Öğrenciye Burs verildi. Bursiyerler Kulüp Eşli Toplantısına davet edilerek, Rotary tanıtıldı. Anıtkabir’e 2  öğrenci Tuna Mahallesinden gönderildi. Ryla’ya öğrenciler gönderildi. RC of North River D 6780 USA, RC of Dharmavaram Mid Town D 3160 Hindistan, RC of Bacalod Central D 3850 Filipinler, RC of Loyola Heights  D 3780, Filipinler (Manila) olmak üzere 4 adet Kardeş Kulübümüz oldu. Gündoğdu R.K.  Uzun Dönem Öğrencisi   Çağkan ÖZDEN-Arjantin’e, Kısa Dönem Öğrencileri Emre TOKATLIOĞLU-Brezilya’ya, Begüm SETELMAS-Brezilya’ya, Samim KAYIRLIOĞLU-Brezilya’ya gönderildi. Eşleştirilmiş Bağış Projesi için ilk defa Hindistan 3010 Bölgeden Bir Su Projesine Eş Kulüp olarak destek verildi. Proje başarıyla tamamlandı.

2005-2006 Dönemi Özgür Arkun Başkanlığında 5. Geleneksel Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları Çeşme Yelken Kulübünde düzenlendi. 2006-07 RI Başkanı Bill Boyd’un Türkiye gezisinde 2440. Bölge Ortak Toplantısı Kulübümüzce düzelendi. Rotary Toplum Birliği olarak Tuna Mahallesinde çalışmalar yürütüldü. Nihadi Önal, Bahar Dönmez İstanbul’a taşınma nedeniyle üyelikten ayrıldı. Işınsu Gündüz Kısa Dönem Gençlik Değişim Öğrencisi olarak D 5280 USA’ya gönderildi. 7. Grup Kulüpleri Ortak Projesi olarak Narlıdere Meme Sağlığı Merkezine Mamografi Cihaz alımı için Eşli Bağış gerçekleştirildi. Mamografi Cihazı alımında Fon Yaratmak için Ferhat Göçer Konseri düzenlendi. Aybers-Hikmet Karabacak Lisesinde düzenlenen Meme Kanseri ile ilgili Seminer Prof. Dr. Remide Arkun tarafından verildi. Bu dönemin Meslek Hizmet Ödülü Girişimsel Radyoloji Tekniğini Ülkemize ilk getirenlerden Prof. Dr. Hadi Özer’e Takdim Edildi. İzmir’de gerçekleştirilen Üniverside Sporları için Meeting Point Danışmanlığı yapıldı. Eşli Bağış ile Örgü-Trikotaj Makinesi alındı. Yeşiltepe 26 Ağustos İÖO’da Okuma-Yazma Kursları açıldı. Ryla’ya 3 öğrenci ve Anıtkabir ziyaretine 2 Öğrenci gönderildi. Mine Mineliler Üye olarak Kulübe katıldı. Tuna Mahallesine giysi yardımı yapıldı. D 2400 İsveç Kardeş Kulüp Teklifi geldi. 13 öğrenciye burs sağlandı. Grup İnceleme Takım Üyeliğine Aday gösterildi. 5. Gündoğdu Rotary Kulübü Kuruluş Yıldönümü Balosu düzenlendi. Aids konulu Konferans 

Prof. Dr. Çağrı Büke tarafından verildi.  Buca Kız Yetiştirme Yurduna Gereksinim Yardımı yapıldı. Oder ve Otistik Çocukların Eğitimi ve Sorunlarının Çözümü için Toplumsal Bilinçlendirme Kampanyası başlatıldı. U.R. 3 Uzun Dönem Öğrencisi, 2 Kısa Dönem Öğrencisi aday olarak gösterildi. Urla Ovaköy İÖO’na Temiz İçme Suyu Çeşmesi Yapıldı. Karacasu-Buldan ve Ödemiş-Gölcük Gezileri gerçekleştirildi.   Yazar Nermin Bezmen Davet edilerek Küçük Kulüp’te Fon Yaratıcı Yemekli Etkinlik düzenlendi. Gündoğdu Rotary Kulübü - Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Hasta-Yaşlı Bakım Kursu açıldı ve dönem sonrasında kursiyerlere diploma verildi.

2006-2007 Dönemi Yücel Öztürk Başkanlığında 6. Geleneksel Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları ve Ödül Töreni Çeşme Yelken Kulübü’nde yapıldı. Gündoğdu Rotary Kulübü Sponsorluğunda Gündoğdu Rotaract Kulübü Kuruldu. Didem Dereli’nin ve S.Meral Çapa’nın üye girişleri yapıldı. Rotaract Kulübünün Charter Belgesi imzalanarak Uluslararasından talep edildi. Rotaractların Üye Giriş Rozetleri takıldı. Barbaros Hayrettin İÖO. Fen Laboratuvarına masa ve dolap bağışlandı. Yüksek Öğrenim Bursları verildi. Hasta-Yaşlı Bakım Kursu açıldı. 31 kişi meslek sahibi yapıldı. Otizm ve Hamilelerde Tiroid taraması yapıldı. Meslek Ödülü Milliyet Gazete Yazarı Çağlayan Bilgin’e verildi. Ryla’ya 4, Anıtkabir’e 2 öğrenci gönderildi. Menemen Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Merkezine üyemiz Rt. Tankut Karabacak’ın  bağışı olarak Midilli hediye edildi. “Otistiklerde Cinsel Sorunlarla ilgili kitap bastırıldı ve otistik çocuk sahibi ailelere dağıtıldı. Müşerref - Mahmut Tınas İÖO da Kızılay İşbirliği ile AİDS Semineri Düzenlendi. Aybers-Hikmet Karabacak Anadolu Lisesinde “Aileden Başlayarak 

Çatışmaların Önlenmesi ve Uzlaşma Kültürü Geliştirilmesi” üzerine Avrupa Birliği Projesi hazırlanmasına karar verildi. Bu kapsamda Ege Üniversitesi ve Aybers-Hikmet Karabacak  Lisesi işbirliği ile bu okulda eğitim ve uygulama çalışması ve konferansı yapıldı. 100 öğrenci tiyatroya götürüldü. 10 Bayana Meme Kanseri Tetkiki yapılmasına destek sağlandı. Okuma-Yazma Kursları açıldı. 3629 Çalışanın Hepatit B ve C virüsü yönünden taranması yapıldı. Tespit edilen 125 Hepatit B ve 25 C virüsü taşıyıcılarının tedavisi ve topluma sağlıklı bireyler kazandırılması sağlandı. Maddi imkanı olmayan ve Doğu ve Güneydoğu’dan göçen ailelerin çocukları olan 22 çocuğun Kadifekale Zübeyde Hanım İÖO Bünyesinde okul öncesi eğitim ücretleri karşılanarak 22 çocuğun sokaktan eğitime geçmesi sağlandı. Otizm’in toplum tarafından bilinirliğini arttırmak için 1000 adet afiş hazırlanılarak asılması sağlandı. Suyun önemi ve tasarrufu üzerine 200 öğrenciye  konferans verildi. “Suyun Önemi” konulu 2 okulda öğrencilerin  katılımı ile  kompozisyon yarışması düzenlendi derece alanlara ödülleri verildi.  100 öğrenci ile İzmir Su Havzası ile Arıtma Tesisine gezi düzenlendi. Buca Lisesi Kız Voleybol takımının Türkiye finallerine katılımı ile ilgili ulaşım ve konaklama desteği verildi. Rotaractörümüz Işık Tarakçıoğlu D 1080 UK GİD takımında kulübümüzü ve bölgemizi temsil etti. 21 Rotaractörümüze sponsor olarak Rotaract Asamblesine katılımlarını sağladı. D 6190 dan Bölgemize Gelen Dostluk Değişim Grubunu Ağırladık. Gençlik Değişim Adayımız  Burak Ozan Brezilya’da Uzun Dönem Öğrencisi olarak kulübümüzü temsil etti. Kısa Dönem Öğrencimiz  Bensu Öğüt Hollanda da kampa katıldı. Kısa Dönem Adaylarımız Onat Koç Brezilya Can Ergönen… Avusturya’ya   gitmeye hak kazandılar ve gittiler .

2007-2008 Dönemi Aylin Olut Başkanlığında 7. Geleneksel Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları ve Ödül Töreni Çeşme Yelken Kulübü’nde düzenlendi. 7 Yüksek Öğrenim Öğrencisine Burs sağlandı. İsveç’den gelen Dostluk Değişim Gruplarına ev sahipliği yapıldı. Esin Yılmaz Yaratıcılık Dikiş Kalıp, Kumaş Boyama ve Dokuma Kursları için 2 öğrenciye sponsor  olundu. Ege Rotary Kulübü, Gündoğdu Rotary Kulübü Sponsorluğunda kuruldu. Torbalı Orman Köyde yaşayan MS Hastası Kişiye Bilgisayar bağışlandı. Dr. Tuncay Filiz üye olarak alındı. Kuruçeşme Mahallesi Toplum Birliği Kuruldu. 4 kişiye Meslek Hizmet Ödülü Takdim edildi. Ryla’ya 4 Rotaract , Anıtkabir ziyaretine de 2 öğrenci gönderildi. Mamografi Cihazı temini  için yürütülen Eşli Bağış Projesi ile ilgili Uluslararası  Rotary Vakfına 15.000 USD gönderildi. Koye-Okuma-Yazma Kursları – Toplum Birliği Müşerref-Mahmut Tınas İÖO’da yürütüldü. Kadifekale Zübeyde Hanım İÖO. Ana-sınıfına devam eden 20 öğrenciye ana-sınıfı için Eylül-Haziran Döneminde katkı sağlandı. 11 öğrenciye Yüksek Öğrenim Bursu verildi. Müşerref-Mahmut Tınas İÖO Oyun Parkı yaptırıldı. Tayfur Yağcı’nın üye girişi yapıldı. Müşerref-Mahmut Tınas İÖO. İlkyardım Kursu açıldı ve Okul Kütüphanesine Kitap Bağışlandı. “Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma Yöntem Eğitim Semineri” verildi. 7.Grup Kulüpleri ile  Behçet Uz Hastanesi’ne 2.000 USD katkı sağlanarak Eşli Bağış Projesine Partner olundu. Mamografi Cihazı alımı için MG gerçekleştirildi. Hasta-Çocuk Evlerine Üyelerden Buzdolabı, Çamaşır makinesi ve eşya bağışı sağlandı. Esin Yılmaz’a Meslek Hizmet Ödülü Takdim edildi.

2008-2009 Dönemi Tankut Karabacak Başkanlığında Geleneksel 8. Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları Çeşme Ilıca’da yapıldı. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne Eşleştirilmiş Bağış Kapsamında 3 adet tekerlekli sandalye bağışlandı.

10 Kasım Anıt Kabir gezisine Aybers - Hikmet Karabacak Lisesinden 2 öğrenci gönderildi. Uzun dönem değişim öğrencisi Ryan Andrew Kinney’e ülkemiz ve Türk Misafir Perverliği tanıtıldı. Meslek Hizmetleri Ödülü Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Mir’e takdim edildi..

Kuruçeşme Mahallesinde Toplum Birliği kuruldu. Toplum Birliği Bayrağı ve Sertifikası Müşerref Mahmut Tınas İlköğretim Okulu  Müdürü Aygün Kaynak’a verildi. Aynı okulda Okuma-Yazma Kursu düzenlendi. 20 kursiyere sertifika verildi. Ana kız okuldayız kursu ile de 26 kursiyer okuma-yazma öğrendi. Toplum Birliği okulunda 140 öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı Taraması yapılarak, diş macun fırça seti dağıtıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Korteji düzenlendi. 29 Ekim’de Cumhuriyetin 85.Kuruluş Yıldönümü Balosu Gündoğdu Rotary Kulübü tarafından düzenlendi. 2005-2006 Döneminde Eşleştirilmiş Bağış Kapsamında alınan Mamografi Cihazının, Çınarlı Dispanserinden alınarak Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesine teslimi sağlandı. Bodrum The Marmara Otelinde Kulüp Üyeleriyle birlikte GIM Takımı Başkanı ve Üyeleri ağırlandı. Toplum Birliği Lisesi’nde Dr. Tuncay Filiz Moderatörlüğünde Eğitimci Günseli Kaya, Dr. Murat Acar ve Avukat Gözde Cömert ve Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yıldız’ın katılımı ile Beden ve Ruh Sağlığı Semineri düzenlendi.

M.G Projesi kapsamında Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne 1 adet Kan Basıncı Monitörü, 4 adet EKG, 2 adet Hastabaşı Monitörü, 2 adet alttan ışık veren Fototerapi, 2 adet üstten ışık veren Fototerapi cihazı bağışlandı. Yılda 43.000 Yeni Doğan’a hizmet edilecek E.Ü Hastanesi Çocuk Acil Servisine alınacak olan cihazlarla ilgili Eşli Bağış çalışmaları kapsamında 9 Nisan’da projeye gelir elde etmek amacıyla SunShineBand Konseri organize edildi. Eşler Komitesi Toplum Birliği Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri ile eğlenceli aktiviteler  yaptı. Ayrıca Eşler Komitesi okulun ihtiyacı olan masa sandalye temin etti. 5 öğrenciye Burs verildi. Toplum Birliği Lisesinde Kısa Metraj Uyuşturucu ile ilgili filme 500TL sponsor olundu. Düşler Konvoyuna destek olundu. 7.Grup ortak projesi T.L.G Semineri E.Ü Eğitim Fakültesinde yapıldı. Polio Plus’a destek sağlandı. Avustralya’dan gelen Dostluk Değişim Programında 2 çifte ev sahipliği yapıldı. Yıldız Çocuk Projesi kapsamında fon oluşturmak için Reyhan Özlen Analar ve Çocuklar adlı Fotoğraf Sergisi düzenlendi. Aylin Olut Vakıf Hizmet Ödülü, İnci Tokatlıoğlu GIM Takım Lideri olarak Yeni Zelanda’ya gerçekleştirdiği 35 günlük seferle, Guvernör Yardımcısı Yücel Öztürk T.L.G Seminerleri Projesiyle ödül aldılar. Gündoğdu Rotary Kulübü de Guvernör Özel Ödülü, Uluslararası Rotary Vakfı Ödülü, 4 Hizmet Alanında Bölge Hizmet Ödülü, Hizmet Alanında Bölge Üstün Hizmet Ödülü, Yelken Yarışları ile Sürekli Etkinlikler Teşekkür Belgesi,  Bölgede ilk olarak düzenlenen T.L.G Projesine katkılarımız için Teşekkür Belgesi, Cumhuriyet Balosu etkinliği için Teşekkür Plaketi ve Eşler Komite Başarı Plaketi ile ödüllendirildi. Bu dönem projelerinden E.Ü Acil Çocuk Servisine alınacak olan cihazlarla ilgili dört koldan kaynak oluşturuldu. “Bir Tuğlada Sen Koy” Kampanyası ile ve Konserden elde edilen kaynak ile Vakıf Komite Başkanı Aylin’in de Eşli Bağış Projesine destek çalışmaları ile U.R Rotary Missouri’den Partner bulundu. Ve proje gerçekleştirildi.

2009-2010 Dönemi Gülfem Perçin Başkanlığında Geleneksel ve kuruculuğunu yaptığı Yelken yarışları Çeşme’de yapıldı,4 kategoride ödüller dağıtıldı.Meslek ödülünü TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a 7.grup ortak toplantı ile verildi.Kulübün uzun yıllar aynı kalitede sürekliliğinin sağlanması için Stratejik Komite adı altında bir komite kuruldu.EBSO Başkanı Ender Yorgancıların konuşmacı olduğu 7.grup ortak toplantısı yüksek katılımla yapıldı.Anıt Kabir ziyaretine Aybers Karabacak Okulundan iki öğrenci gönderildi.Ryla’ya iki gence sponsorluk yapılarak liderlik seminerinden yararlanmaları sağlandı.Meme sağlığı ile ilgili olarak Rtn.Özgür Arkun’nun sevgili eşi Remide, Aybers Karabacak okulunda meme sağlığı konusunda velilere ve çevre halkına seminer verdi.7.Grup projesi olan mamografi cihazı atıl olarak duran Çamdibi Hastanesinden alınıp,Tepecik Hastanesine bağışlandı,günde onlarca kişinin kontrolüne hizmet vermektedir.Uluslararası Başkan yardımcısı kulübümüzü eşi ile birlikte ziyaret etti ve plaket verildi.Camdan polio ve Gündoğdu Rotary baskılı bardak altı ürettirildi,baskılı kutulara konulup,tanesi 5 tl’den satıldı.Bu Proje ile Fon Yaratılarak 10.000 USD Polio Plus’a bağış sağlandı. Ayrıca EREY e de 1000 usd verildi.Bu sayede Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek 2440.bölgede Zone Birincisi olundu. Yapılan bu bağış ve geçmiş dönemlerde yapılan Eşleştirilmiş Bağışlar sayesinde Gündoğdu Rotary 0 Paul Harris Dostu için başvurdu ve 0 Paul Harris dostu bayrağını kulübümüz hak etti.Vakıf Başkanı Faik Tokatlıoğlu ve Guvernörümüz Selim Yeğen törenle bayrağımızı kulübümüze hediye etti.Tüm üyelerimiz PH dostu olurken fazla puanımız olunca geçmiş dönem başkanlarımıza Safir Üye Rozetine Sahip olma hakkı verildi. 2 Dönem Okuma-Yazma Kursu düzenlenerek  toplam 40 öğrenciye Okuma-Yazma kursu açıldı,her iki döneme ait Okuma Yazma Sertifikaları verildi. Gündoğdu Korusunun temellerini atarak 1.000 fidan bağışı ile Seferihisar’da Ege Orman Vakfı ile beraber protokol imzalayarak Gündoğdu Korusunu oluşturduk.Bu koruyu oluştururken Seferihisar Belediye Başkanı destek verdi. 18.3.2010 da JP. Morgan Chase Bank’a 25.445 USD Engelli Diş Ünitesi için Matching Grant Başvurusu yapıldı. Proje hemen onaylandı.Alsancak Diş Hastanesinin çok önemli bir ihtiyacı olan bu alet İngiltere’den ithal edildi.Proje aynı dönemde bitirilip, Alsancak Diş Hastanesine  Törenle Bağışlandı.Türkiye’de hiç olmayan bu alet basında çok yer aldı.Ege Üniversitesinde Vildan Gündoğdu liderliğinde EGE Su Forumu ‘’Geleceğimizin Güvencesi’’:SU konulu forum gerçekleşti.Mavişehir Rotary ile ortak 3 semavi din liderleri ile bir toplantı düzenlendi.Dönemde iki yeni üye alındı.7.Grup olarak TLG projesini gerçekleştirdik.Sorumluluğumuz olan toplantılardan birini EBSO Meclis salonunda Sn.Kemal Çolakoğlunun verdiği ‘’girişimcilik’’konulu ,diğeri de Sn.Salim Kadıbeşegilin sunduğu ‘’itibar yönetimi’’ konulu seminerlerini İTO nun meclis salonunda gerçekleştirdik.GID takımına bir kişi yolladık.12 öğrenciye burs verildi.Türkçenin doğru kullanımı ile ilgili Aybers Hikmet Karabacak okulunda seminer verildi.Bölge projesi olan ‘’Mekke-Roma Barış için bir adım daha’’ projesine katkı sağladık.

2010-2011 Dönemi M.Ali Usmen Başkanlığında Geleneksel 10. Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları Çeşme Ilıca’da Guvernör Yeşim Yöney ve Eşinin, 7.Grup Gvr. Yd. Hakkı Berksu Yönetim Kurulu ve  Üyelerin katılımıyla yapıldı. 5 Branşta 25 Madalya ve 16 Sertifika verildi. Kanada Vancouver  5050- 5060 Bölgelerden iki adet ziyaretçi Rotaryen Kulübümüzü ziyaret ettiler. Bu dönemde Nuri Erel , Selman Uysal, Eyüp Alpay, Günşıl Oktay’ın katılımlarıyla üye sayımız 31 e çıktı. E.Ü Tülay Aktaş Çocuk Onkoloji Hastanesine ziyaret yapıldı. Psikolog Murat Sarısoy’dan talep edilen ihtiyaç listesi olan 1 adet PC. Bir adet Lazer Printer, Eğitici Kitap ve Eğitici Oyuncaklar hediye edildi. Meslek Hizmet Ödülünü Prof.Dr Arzu Yorgancıoğlu’na  Takdim Edildi. Rotary Tanıtım ve Cumhuriyet Haftası etkinliği çerçevesinde Dominik Caddesinde halka açık etkinlik düzenlendi. Yeni Asır TV. ve Gazetesinde yer alındı. Cumhuriyet Kortejine Kulüpçe katılındı. 10 Kasım Anıt Kabir Gezisine Aybers-Hikmet  Karabacak Lisesinden 2 Öğrenci gönderildi. Kuruçeşme Toplum Birliği Okulu olan Mahmut - Müşerref Tınas İlköğretim Okulunda Okuma-Yazma Kursları, Meslek Edindirme Kursları, Meme Kanseri Milinçlendirme Semineri ve Sosyal içerikli Seminerler düzenlendi. Okulun Okuma-Yazma sınıfına projeksiyon makinası, laptop ve perde temin edildi. Hindistan'a Eşli Bağış olarak Su Projesine 3 000$ bağışlandı. Toplum Birliği Okulu olan Mahmut-Müşerref Tınas İÖO’unda E.Ü. Hemşirelik Yüksek Okulu'ndan Prof.Dr. Yeşim Başbakkal ve Prof Dr. İsmet Eşer’in katılımı ile Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu ile ilgili hazırlıklar planlandı. 5 öğrenciye Yüksek Öğrenim bursu verildi. Çevre Mühendisleri Odası ve Rotaract Kulübü  işbirliği ile Temiz Su Projesi gerçekleştirdi. Ege Orman Vakfına Gündoğdu 2. Korusu kazandırıldı. Polio Plus’a katkıda bulunuldu. Duayen Rehber Sara Pardo ile bütün Kulüp Üyelerinin katılımıyla Antik Kemeraltı ve Havra Sokağı Antik Sinagoglar Gezisi düzenlendi.

2011-2012 Dönemi S. Meral Çapa Başkanlığında 11. Geleneksel Gündoğdu Rotary Kulübü Yelken Yarışları düzenlendi. Ödül Töreni Çeşme Altın Yunus   TRW Yelken Okulu Öğrencileri ile Gvr. Ahmet Gürmeriç ve Eşi’nin, 7.Grup Gvr.Yd. Fersan İşbitiren’in, GDG Vakıf Komite Başkanı Faik Tokatlıoğlu ve Rotaract Bşk. Hakan Kellecioğlu’nun ve 14 Rotaract Kulüp Üyelerinin ve Eşlerin katılımıyla gerçekleştirildi. E.Ü Hastanesi Tülay Aktaş Onkoloji Bölümü ziyaretleri yapıldı. Psikolog Murat Sarısoy’a bağışlar ile alınan hediyeler ve printer için siyah ve renkli kartuşları teslim edildi. Doç. Dr. Mehmet Kantar yapılan katkılardan dolayı teşekkür etti. Kemoterapi gören çocuklara moral olması açısından parti ve hediyelerle destek verildi. Bu dönemde Oya Ertuğrul ve Aylin Onart’ın Kulübe katılımıyla üye sayısı 33’e çıktı. Meslek Hizmet Ödülü Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı Başkanı Sabah Şardağ’a Takdim Edildi. 2. Meslek Hizmet Ödülünü ise, Sokak Çocuklarını Koruma Vakfı Başkanı Avukat Neşecan Hürtürk’e Takdim Edildi. Ayrıca Sivil Toplum Örgütlerindeki ve iş hayatındaki başarısından dolayı EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu İzeltaş İzmir El Aletleri A.Ş. Firmasına Rotary Hizmet Ödülü Takdim Edilmiştir. 10 Kasım Anıt Kabir Gezisine Toplum Birliği okulumuz olan, Müşerref Mahmut Tınas İÖO öğrencilerinden Asiye Yalçın ve Hüseyin Dikici gönderildi. Gündoğdu RK. ev sahipliğinde düzenlenen Vakıf Seminerine üyeler ve eşler dahil olmak üzere 0 katılım sağlandı. 2440. Bölgeden 46 Kulüp ve 2 Rotaract Kulübü’nden katılım alındı. Vakıf Seminerini takiben 90 Rotaryen ve Ailelerinin katıldığı, Rtn Nedim Atilla’nın önderliğinde Teos Dionysos Tapınağına  gezi ve şarap tadımı düzenlendi. Arkas Sanat Galerisi Üyemizle rehber eşliğinde ziyaret edildi. Polio Plus’a 1.650,00USD ve Erey’e de 5.000,00USD katkı sağlandı. TC. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Asarlık(Menemen) Toplum Merkezinde bulunan çocuk oyun odası ve gençlik merkezi açılımı, için çeşitli oyuncaklar,kitaplar vb. temin edilerek Kurumun Md. Servet Çekiç’e teslim edildi. Urla Belediyesi Nesrin-İsmet Vural Sosyal Hizmet Binasında bulunan şiddet mağduru kadınların meslek sahibi olmaları ve el becerilerini arttırmak amacıyla, Halk Eğitim Merkezi İşbirliği ile Cilt bakım ve Makyaj kursu ve El sanatları kursları açılımında kullanılmak üzere gerekli malzemeler temin edilerek Kurum Md. Vildan Arzu Günyel’e teslim edildi. Kuruçeşme Toplum Birliği olan, Müşerref Mahmut Tınas İÖO’da Okuma-Yazma kursu düzenlendi. Bu dönem yapılan Ryla’lara Rotaract Kulübünden ve Bursiyerlerden 4 öğrenci gönderildi. GID (Gençlik İnceleme Değişim) Takım seçmelerine Gündoğdu Rotaract Kulübünden aday olan Onur Özer seçilerek D-6920 ABD Georgia’ya 28/04/2012-26/05/2012 tarihlerinde gönderildi. “Bir Tuğla da Sen Koy” Projesinin devamı olarak Türkiye de bir ilk olan Çocuk Travma Merkezinin EÜ. Çocuk Acilde açılması için  “SEVGİ ÇATIMIZ ALTINDA” Proje çalışmasına başlandı. Bu Projenin sunumu çeşitli sitelerde yayınlanarak GDB Aylin Olut ve GDG Faik Tokatlıoğlu’nun yardımları ile Partner bulundu. Proje 50.000,00 USD Değerindedir. International Partner RI D-3010. TFR # MG 76650 ile onaylandı. 5 adet Phılıps VM6 Hasta Başı Monitörü, 1 adet portable damar görüntüleme, 6 Adet Çok Fonksiyonlu Acil Hasta Müdahale Sedyesi, 2 Adet Otoskop-Oftalmaskop Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümüne bağışlandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Özgür Duman Yönetim Kurulu ve Kulüp  Üyeleri ile ziyaret edilerek ihtiyaçları olan, 5 adet navigasyon cihazı teslim edildi. Barış ve Hoşgörü Haftasında Dominik Caddesinde  Gündoğdu Rotary Kulübü olarak stant açtık. Stantta  “Sevgi Çatımız Altında” isimli E.Ü Çocuk Acil Servisine açtığımız Çocuk Travma Merkezi Tanıtıldı. Exchance Öğrencileri yemekte ağırlandı ve bir toplantıda  Brazilya ile ilgili sunum yaptılar.  Buca İsmet Yorgancılar İ.Ö.O Öğrencilerine ve Velilere Rtn. Dr. Didem Dereli Dinçer tarafından “Obezite ve Doğru Beslenme” konulu Seminer verildi.   Buca İsmet Yorgancılar İ.Ö.O Anasınıfı ve 1.2.3 Sınıf Öğrencilerine Rotaryen Gönüllümüz, Bale Öğretmeni ve balerin Katya Beresit önderliğinde “Bale Eğitim Kursu” açıldı. Toplam 51 kız çocuğu bale ile tanıştırıldı. Kulübün Web Sayfa çalışmalarına başlandı. İsmet Yorgancı İ.Ö.O Velilere Rtn. Dr. Didem D.Dinçer tarafından “Tiroid” semineri, Psikiyatr Uzman Dr. Başak Tokatlıoğlu tarafından da “Ergenlik ve Aile İlişkileri” Semineri verildi. Üyemiz Ortodonti Uzm. Dr. Oya Ertuğrul tarafından aynı okulda 150 Öğrenciye Diş taraması yapılarak diş macunu ve fırçası dağıtıldı. Prof. Dr. Remide Arkun tarafından da “Meme Kanseri” ve “Anne Çocuk Sağlığı” Seminerleri gerçekleştirildi. Yine aynı okulda Psikiyatrist Başak Tokatlıoğlu tarafından “Ergenlikteki Çocuklar ve Cinsellik” Konulu Seminer verildi. Gündoğdu Rotaract Kulübü’nün “Change Maker” Projesine Sponsor olundu. Rotaract Kulübünden Merve Can ile birlikte Buca İsmet Yorgancılar İ.Ö.O “İklim Değişikliği Politikaları” ve “Düşük Karbonla Kalkınma” ve “İklim Değişikliği ve Küresel Isınma” Konularında Velilere ve 6.7.8. Sınıf Öğrencilerine Seminer verildi. Rotaractlarla  gerçekleştirilen “Bir Milyon Gülücük” Kampanyası için hazırlanan Broşürler ve Hijyen Kampanyası için hazırlanan Broşürler ve Suyun Tasarruflu Kullanılması Konusunda Hazırlanan Bilinçlendirme Broşürleri dağıtıldı. Gündoğdu Rotary 3. Korusu için Ege Orman Vakfına bağışlanan 1.000 fidanın Orman  Haftasında dikimi yapıldı.  Kitap basımına sponsor olduk. “Beni Kimler Anlamadı” Eseri Kitap Fuarı Stadında yer aldı ve satışından elde edilen gelir, Islah Evi Çocukları ihtiyaçlarına harcandı. 7 öğrenciye Yüksek Öğrenim Bursu verildi. Çeşme Rotary Kulübü ve Stavanger Int. Rotary Kulübü ve Gündoğdu R.K.  Ortak Projesi olan “Zeytin Toplama ve Hasat Makineleri” alınarak Teslimi gerçekleştirildi. Kulübümüz %50 ortak olduğu bu MG projeye 1.750,00USD ödedi.

2012-2013 Dönemi Begüm Şanlı Başkanlığında Zürih Rotary Ofis ziyaret edilerek UR Rotary Avrupa-Afrika Ofisi görevlileri ile tanışıldı. Zürih Turicum Rotary Club ziyaret edilerek Bşk. M.D. Christiane Roth ve Zürih Belvoir İntern. R.C. ziyaret edilerek Bşk. Dr. Sherif Garb ile onların projeleri hakkında bilgi alındı ve Bayrak Değişimi yapıldı. MG Projemize Partner arandı. 2440. Bölge Federasyonu Bşk. Gvr. Güneş Ertaş, Bölge Görevlileri ve Başkanlarla Bursa’da Devir Teslime ve ertesi gün Anıtkabir ziyaretine katılındı. İzmirde Basın Toplantısına katılarak  Kulüp Projeleri anlatıldı. Rotaract Kulübü Devir Teslim Törenine katıldık. Çeşme’de Başkan Yemeği ile Rotary Ailemize ve Rotaract’larımıza Yaza Merhaba dedik. 12. Geleneksel Gündoğdu R.K Yelken Yarışları “Gençler Barışa Yelken Açıyor” Sloganı ile Çeşme’de TRW Yelken Okulu Öğrencileri ile yapıldı. Gençlerin spora özendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışlarda dereceye giren gençlere Optimist, Lazer ve Katamaran Kategorilerinde Madalya ve Teşekkür Belgeleri verildi. Ödül Törenine GD. Gvr. Yeşim Yöney, 7. Grup As. Gvr. Hüdai Moral ve Eşi, Bölge Sekreteri Sedef Nehir El ve Eşi, Rotaract Başkanı Gizem Suyuk, Rotaractlar, Rotaryenler ve Eşleri, Gençler ve Aileleri ve Basın Mensupları katıldılar. Yarışma ve Ödül Töreni ile ilgili Basın Çağrısı ve Basın Bülteni Hazırlandı. İlgili haber basında pek çok gazetede yer aldı. 2440. Bölgenin düzenlediği Örnek Proje yarışmasında Gündoğdu R.K olarak süreklilik arz eden “Sevgi Çatımız Altında 2” Projesi ile “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Sağlık Özel Ödülü” aldık. Geçen dönem başlatılan Gündoğdu R.K, Çeşme R.K  ve Norveç Slavenger R.K’nın birlikte gerçekleştirdikleri MG Projesi ile Germiyan Köyü’ne Zeytin Hasat Makineleri Törenle Teslim Edildi. UR’den “Rotary Community Corps Certificate of Organization” “Toplum Birliği Beratı” geldi. İzkent Toplum Birliğimiz 18.10.2012’de kuruldu. İzkent Toplum Birliğinde Velilere “Diyabet Semineri”, “Çocuk-Aile İlişkileri Semineri”, Öğrencilere “Suyun Önemi, Diş Sağlığı ve Eğitimi-Diş Taraması-Hijyen Seminerleri verildi. Velilerle Toplumun okuma  alışkanlıklarının geliştirilmesi amaçlı “Kitap Kulübü” sürdürüldü, kitap bağışı yapıldı. Okulun Atatürk Büstü yenilendi. Özel eğitim sınıfı için eğitim  araç-gereçleri temin edilerek teslim edildi. Gündoğdu R.K ve Gündoğdu Rotaract Kulübü birlikte 450 öğrencinin katılımıyla “Barış Temalı Resim Yarışması” düzenledi. Karne Günü yapılan Ödül Töreninde 2 Kategoride 1.lere Laptop, 2.lere Tablet 3.lere Dijital Fotoğraf Makinesi ve Mansiyon olarak da resim seti armağan edildi. Gündoğdu R.K ve Buca Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Aile Eğitimi Kursu” düzenlendi. 14 Hafta devam eden kursa katılan 20 veliye kurs bitiminde “Aile Eğitimi Sertifika”ları Halk Eğitim Müdürü tarafından Törenle verildi. Törende ayrıca Kursiyerlere, Toplum Birliği Üyelerine ve Okul İdaresine tarafımızdan Plaket takdim edildi ve “İzkent Toplum Birliği”ne Bayrağı teslim edildi. Kuruçeşme Toplum Birliğinde 2008 yılında Çatışmaların Önlenmesi kapsamında başlatılan çalışmalar eğitimci Feridun Balcı önderliğinde bu dönem de Aybers-Hikmet Karabacak Anadolu Lisesinde , Akran – Arabuluculuk Projesi olarak yürütülmektedir. Aynı Lisede “Rotary Barış Anlayış Haftasında” Etkinlileri çerçevesinde “Barış İçinde Yaşama Sanatı” konulu söyleşi ve Gündoğdu R.K, Gündoğdu Rotaract Kulübü ve Genç İzikad işbirliği ile Lise 4. Sınıf Öğrencilerine “Kariyer Günü” düzenlendi.

Kulüp Bülteni çıkarılarak Üyelere, Eşlere, 2440. Bölgeye ve Rotaractlara gönderildi. Gündoğdu Rotary Kulübümüz tarafından Bodrum Hilton Otel’de gerçekleştirilecek olan 2013-14 Dönem 2440. Bölge Konferansı ile ilgili çalışmalar ve hazırlıklar planlı olarak sürdürüldü. Her ayın ilk toplantısında  0 devam sembolik olarak ödüllendirildi. Federasyon ve UR Aidatlarını dönemimizde bölgede ilk ödeyen kulüp olarak Guvernörden  teşekkür alındı. 8 Yüksek Öğrenim Bursiyerine 9 ay Düzenli burs sağlandı. Anıtkabir’e 2, Ryla’ya 11 Öğrenci gönderildi. 2 Öğrenciye Staj imkanı sağlandı. 2440. Bölge Halkla İlişkiler, Üyelik, Vakıf, Çalıştay, Liderlik, Afet Eylem, Y.Y Değerlendirme, Yüak Seminerlerine Kulüpten yüksek katılım sağlandı. Her ayın ilk Perşembesi YK Toplantıları yapıldı. Sınıflandırma güncellendi. 7.Grup Başkanlar Toplantılarına katılım sağlandı. Gündoğdu RK.’nın WEB Sayfası hazırlanarak, 10 Aralık 2012’de yayına girdi. Üyemiz Oya Ertuğrul’un Eşi Alparslan Ertuğrul tarafından güncellemesi yapıldı. Kulüp Tarihçesi yazıldı. İç Tüzük hazırlandı ve onaylandı. Ocakbaşı Toplantılarında Projeler konuşuldu, geliştirildi, sohbetler, dostluklar paylaşıldı. Homeros Vadisinde ve Ege Park Balçova’da düzenlenen Brunchlarda Büyük Rotary Ailemizin Genç Kuşaklarının da Dostlukları bizi duygulandırdı. Yılbaşı Yemeğimizi Meyhanede Fasıl Eşliğinde, 24 Ocak Kuruluş Yıl Dönümümüzü İzmir’in Panoramasında Piyano Eşliğinde, yine Dostlarımızla, yine sevgi ve coşku içinde güzel duygularla Kutladık.  Kültür ve Sanat ile ilgili etkinlikler çerçevesinde Efes Antik Tiyatroda Berlin Filarmoni Konserine Katıldık. Arkas Sanat Merkezi Ziyareti ve Swissotel Sanat turu yapıldı. Reyhan Özlen’in “Komsu Sular” Sergi Açılışına katıldık. Konuşmacı Konuk olarak 2440. Bölge Komite Başkanları ve Güncel Konularda Konuşmacılar Davet edildi. 0 Paul Harris Üyeliğimiz devam ediyor. UR Vakıf’tan Erey 0 Üye Katılımı, 100 USD üzeri tüm Üye Katılımı ve 2440. Bölge Erey 2.liği olarak 3 Banner’imiz geldi. Polio’ya 24 Ocak Kuruluş Yıld. Gecesinde düzenlenen Piyango ile fon yaratılarak 1350 USD bağışlandı. Erey’e kişi başı 100 USD üzeri katkı sağlandı. 1 Benefactor çıkarıldı. Oldukça zengin bir flama koleksiyonumuz var. Zone B Enstitüsüne ve Berlin Barış Formuna katılım sağladık. Bes’e ve Bölge Konferans’a ve yüksek katılım sağlandı. Atatürk Lisesinde Akran - Arabuluculuk Projesi Eğitim çalışmaları tamamlanarak Okulda Düzenlenen Törende 9. Sınıf Lider Öğrencilerine Müzakereci / Arabulucu Rozetleri takılarak Sertifikaları verildi. Aynı gün Törenle Gündoğdu R.K tarafından hazırlanan Akran – Arabuluculuk odası da okula teslim edildi. Eşler Komitesi olarak Buca Doğum Hastanesi’nde Yeni Doğan Ünitesi Ziyaret edilerek annelere bebek kıyafetleri, bebek bakım ürünleri ve bebek bakımı ile ilgili kitapçıklar armağan edildi. E.Ü Travma Gözlem Birimine Ultrasonografi ve Ekokardiyografi Cihazları Temini ile ilgili  Eşli Bağış projemize İtalya 2100 Bölge Kulüpleri partner oldu 21 Mayıs 2013 de E.Ü Çocuk Hastanesi Travma Gözlem Biriminde Düzenlenen Törenle 42 500 USD  değerinde Eşli Bağışımız olan Ultrasonografi – Ekokardiografi cihaz teslimi yapıldı. Törende EÜ. Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı tarafından Geçmiş Dönem Başkanımıza, Dönem Başkanımıza ve Kulübümüze bu Proje için Plaketler takdim edildi. Projeye Fon yaratmak amacıyla Eşler Komitesi tarafından Dönem Logolu Önlük hazırlanarak bağış karşılığı satıldı, Kermes düzenlendi, Siyasetçi, Yazar Yılmaz Karakoyunlu’nun konuşmacı olarak katıldığı sohbet - imza günü olarak düzenlenen yemek davetiyeleri de bu projeye fon yaratmak amacıyla bağış karşılığı satıldı. 6-10 Mayıs 2013 de Ticaret Odasında Ecz. Sanatçı Mehtap Özay’ın gelirini bu Projemize bağışladığı Resim Sergisi açıldı. Bu Dönem ayrıca Urla RK., Çeşme RK. ve Konak RK. ile birlikte İtalya 2100 Bölge Napoli Nord-Est Rotary Club’un Eşli Bağışına 5.000 USD ile Partner olundu. Gündoğdu Rotaract Kulübü ile birlikte E.Ü Hemşirelik Fak. 4. Sınıf Öğrencilerine “CV Yazma ve Mülakat Teknikleri Semineri” düzenlendi. Haftaların anlam ve önemi ile ilgili Afişler hazırlanarak Bültende, Web Sayfasında, Bölge Web Sitesinde yayınlanması ve Toplum Birliklerinde asılması sağlandı. Karbon Ayak İzi ile Farkındalık Afişimiz Basında 4 ayrı gazetede yer aldı. Mart Ayında 4. Gündoğdu R.K Korumuzu Ege Ormanlarına kazandırdık. İnsanlık için Eylem Afişleri hazırlayarak şehirde farklı yerlere asılması sağlandı. Gündoğdu R.K Meslek Hizmet Ödülleri E.Ü Kök Hücre Ana Bilimdalı Başkanı Prof. Dr. Buket Erer’e ve Eçev Vakfına verildi. 2440. Bölgede 7.Grup Kulüpler de Bölge Meslek Hizmet Ödülünü Prof. Dr. Buket Erer’e Takdim Ettiler ve 2440. Bölge Konferansında Bölge Meslek Hizmet Onur Ödülü  yine Prof. Dr. Buket Erer’e Takdim edildi. İzmir Emn. Md. Çogeb-“Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programına” Sponsor olduk. İzmir Emn. Md. 2 adet Navigasyon Cihazı temin ettik. Dünya Diyabet Haftasında hazırladığımız Farkındalık Afişinin Toplum Birliği  Okullarında asılması sağlandı. Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu ve İzmir Emn. Md.’ü YK. Ve Üyelerle ziyaret edildi. 2440. Bölge Fuar Standında Rotaractlarımızla Görev alarak Rotary’i tanıttık. Adalet Bakanlığı Şirinyer Islahevinde Resim Atölyesi kurulmasına sponsor olduk. Kurum ziyaret edilerek temin edilen malzemeler teslim edildi. Islahevinde bulunan 50 gence Onur Üyemiz Sabah Şardağ tarafından Resim Dersleri verildi. Rotary’nin  108. Kuruluşu ve Dünya Barış Anlayış Haftası Şenliklerine Kuruçeşme Toplum Birliği Lisesi Akran-Arabuluculuk Proje ve Öğrencileri ile katıldık. E.Ü Tülay Aktaş Hast. Onkoloji Merkezi Çocukları ziyaret edilerek. Moral için ikram ve tedarik edilen kitap, oyuncak vb. götürüldü. Kulübe 1 Eski Üye ve 2 Yeni Üye girişi yapıldı. Stratejimizin 2012-13 Hedefleri değerlendirildi. İşyeri Ziyaretleri yapıldı. Rotaract Kulübümüzle birlikte Projeler yapıldı. Eşlerin ve Rotaractların Toplantılara katılımları sağlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Kortejine ve Cumhuriyet Konserine katıldık. UR. Rotary Georgia Vakıf Bursuna adayımız listeye girdi. Kısa dönem Gençlik değişim programına önerdiğimiz 3 Öğrencimiz de yaz kamplarına katılıyor. Bu Dönem 2 Onur Üyesi kazandık. Üyelerimizden Gurme, Bağbozumu ve Golf Hobi Gruplarına katılım sağlandı. Web Sayfası’nın  Sosyal 

Medya’nın-Facebook, Twitter ve Linkedin’in etkin biçimde kullanımı sağlandı.

2440. Bölge Konferansında Gündoğdu Rotary Kulübü’müze Takdim Edilen Ödüller:

 • 2012 – 2013 Dönem – Bölge Üstün Hizmet Ödülü
 • 2012 – 2013 Dönem – Vakıf Üstün Hizmet Ödülü
 • 2012 – 2013 Dönem – UR Rotary Vakfı Eşli Bağış Teşekkür Belgesi  
 • 2012 – 2013 Dönem – UR Rotary Vakfı Polio (Çocuk Felci) Teşekkür Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – UR Rotary Vakfı EREY Yıllık Katkı Teşekkür Belgesi 
 • 2012 – 2013 Dönem – UR Rotary Foundation – Benefactor Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Toplum Hizmetleri Komite Takdir Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Kulüp Hizmetleri Komite Takdir Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem –Meslek Hizmetleri Komite Takdir Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Uluslararası Hizmetler Komite Takdir Belgesi 
 • 2012 – 2013 Dönem – Üyelik Hizmetleri Komite Takdir Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Halkla İlişkiler Komite Takdir Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Genç Kuşaklar Komite Takdir Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Akran Arabuluculuk Projesi Teşekkür Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Toplum Liderleri Geliyor Seminerleri Teşekkür Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Yelken Yarışları Etkinliği Teşekkür Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Barış İçinde Birlikte Yaşama Sanatı Organizasyonu Teşekkür Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Diyabet Haftası Etkinliği Teşekkür Belgesi
 • 2012 – 2013 Dönem – Lizbon Konvansiyonu’na Katılım Teşekkür Belgesi

Gündoğdu Rotary Kulübü’nün 23.05.2002 Tarihli 58671  ID No.lu Charter Belgesi U.R den yeniden talep edilerek, 21.05.2013 Tarihli U.R Başkanı Sakuji Tanaka imzalı Charter Belgesi tarafımıza ulaştı.

20 Haziran 2013 de Gündoğdu Rotary Kulübü Devir - Teslim Töreninde Guvernörümüz Güneş

Ertaş Uluslararası Rotary Başkanı Sakuji Tanaka tarafından gönderilmiş olan “2012–13 Başkanlık Takdirnamesi”ni Dönem Başkanı Begüm Şanlı’ya Takdim Etti.

22 Haziran – 29 Haziran 2013 Tarihleri arasında düzenlenen Lizbon Konvansiyonu’na Dönem Başkanı Begüm Şanlı, GDB. İnci Tokatlıoğlu ve GDB. Gülfem Perçin Eşleri ile birlikte katıldılar.

Rotaryen Sevgi ve Saygılarımla,

Gündoğdu Rotary Kulübü

2012-13 Dönem Başkanı

Begüm ŞANLI